Aktualności

Żeglarskie święto nad Motławą

W miniony weekend wiele się działo “żeglarsko” w Gdańsku i wszędzie staraliśmy się pojawić z promocją projektu “Gdańsk ratuje Żaglowiec”.

Najbardziej udaną imprezą okazał się Festiwal “Szanty pod Żurawiem”. Tegoroczna edycja imprezy była dla nas szczególna – światło dzienne ujrzała płyta CD pt. “Szantymeni wspierają odbudowę Żaglowca Generał Zaruski”. Przypomnijmy, że rok temu podczas koncertu premier nagrane zostały utwory, które szantymeni bezpłatnie przekazali na rzecz wydania płyty-cegiełki wspierającej odbudowę. W tym roku dzięki staraniom Michała Juszczakiewicza (organizatora festiwalu) oraz pomocy Wydziału Promocji UM Gdańsk i firmy Argonaut udało się przygotować piękne edytorsko i bardzo ciekawe muzycznie wydawnictwo o limitowanym nakładzie 1000 sztuk.
Na płycie znajduje się 14 utworów o różnej stylistyce – od reggae do rocka, o różnej dynamice – od ballad do skocznych tanecznych kawałków, które niosąc wspólne żeglarskie przesłanie, stanowią smaczny kąsek dla każdego miłośnika szant oraz dla tych, którzy kojarzą ten gatunek stereotypowo. To pełna radosnej, dobrej energii porcja muzyki. Płyta miała swoje wodowanie podczas II edycji spotkania kulturalnego “Zaruski Party”, które odbyło się w miniony czwartek w gościnnej “Brovarni Gdańsk”. Zainteresowanie zaproszeniami dystrybuowanymi przez biuro festiwalowe przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a frekwencja była tego kontynuacją. lokal niemal pękał w szwach, a przy muzyce na żywo w wykonaniu m.in. zespołu “Klang” (który otwiera płytę), Detko Band czy Jerzego Porębskiego, miło spędziliśmy czas. Płyta okazała się tak dobra, że niemal wszyscy goście wsparli odbudowę Żaglowca, by otrzymać swój egzemplarz.
I nie był to przypadek – w ciągu następnych dni zarówno na naszym stoisku podczas “Baltic Sail”, jak i w czasie festiwalu rozeszły się setki płyt, a dzieło ratowania naszego Generała, zgromadziło cenne złotówki.
Już wkrótce i Wy będziecie mogli stać się posiadaczami tego unikalnego wydawnictwa.

Dzięki wspaniałej imprezie “Baltic Sail”, Gdańsk w miniony weekend dosłownie rozkwitł żaglami. Widać je było wszędzie, także podczas rozgrywanych przy molo w Brzeźnie Mistrzostw Polski w Skuterach Wodnych, Pucharu Polski VIP Race 2010 i II Mistrzostw Dziennikarzy.

Jednym słowem – sezon w pełni. Bądźcie z nami!

Ahoj!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo