Aktualności

PRS mecenasem „Generała Zaruskiego”

Kolejny krok naprzód w rewitalizacji legendarnego polskiego żaglowca – Polski Rejestr Statków obejmie odbudowę jachtu bezpłatnym nadzorem klasyfikacyjnym.

11 grudnia, w siedzibie MOSiR w Gdańsku, kapitan Jan Ludwig, wieloletni kierownik Inspektoratu Jachtów i Łodzi Polskiego Rejestru Statków (PRS), wręczył dyrektorowi Leszkowi Paszkowskiemu pismo od Zarządu firmy. Informuje ono o decyzji objęcia odbudowy jachtu „Generał Zaruski” bezpłatnym nadzorem klasyfikacyjnym.
PRS zdecydował się na nadzorowanie prac nad rewitalizacją „Generała Zaruskiego”, zarówno w zakresie uzgadniania i zatwierdzania dokumentacji technicznej, jak i bezpośredniego nadzoru w stoczni.
Tym samym Polski Rejestr Statków stał się kolejnym mecenasem projektu, prowadzonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

- To bardzo dobra wiadomość. Po Gdańskiej Stoczni „Remontowa” kolejna poważna i prestiżowa firma podjęła decyzję o długoterminowym sponsorowaniu żaglowca. Świadczy to o tym, że doświadczeni menadżerowie, związani z gospodarką morską ocenili projekt odbudowy i rewitalizacji „Generała Zaruskiego” jako przedsięwzięcie wiarygodne, dobrze zarządzane i warte poparcia – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

Projekt rewitalizacji żaglowca „Generał Zaruski” ruszył 3 listopada br., gdy, na mocy umowy notarialnej, Miasto Gdańsk zostało właścicielem statku. Celem projektu jest odbudowa jednostki, powołanie jej do służby szkolenia morskiego młodzieży i promocja Gdańska. Armatorem jednostki, odpowiedzialnym za przywrócenie go do dawnej świetności jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo