T. Ż. “Sterna”- zatokowa nowość smakuje :) 10 września 2020

Za nami kolejny trzydniowy rejs zatokowy. Tym razem popłynęła z nami załoga Towarzystwa Żeglarskiego "Sterna" ze Skarżyska-Kamiennej. Znamy się już z rejsów pełnomorskich w minionych sezonach, ale tym razem komandor klubu postanowił żeglarstwo przybliżyć mniej doświadczonej części klubowiczów, by nabrali apetytu na więcej :)

Ekipa “Sterny” dała się już poznać jako dobrze zorganizowana, zgrana, zmotywowana. Z takimi ludźmi miło się pracuje, a i owoce tej pracy są okazałe. I wydawać się może, że rejs zatokowy, zaledwie trzydniowy, jest zbyt krótki, by zrealizować wartościowy program szkolenia żeglarskiego. To nieprawda. To świetna propozycja dla kogoś, kto był już w rejsie 1-dniowym lub ma za sobą rejsy po wodach śródlądowych, chce zrobić kolejny krok – wypłynąć w morze, ale rejs tygodniowy lub dłuższy, to zbyt duże wyzwanie z różnych względów. To dla takich osób i przypadków jest ta nowa oferta wśród propozycji edukacyjnych na gdańskim żaglowcu.

Rejs był pełen przygód i wymagający dla załogi. Weszliśmy w sezon wiatrów i bardziej wymagających warunków pogodowych. Ale dzięki temu żeglarska przygoda była dużo bardziej okazała 🙂

Gratulujemy zatem załodze “Sterny”, dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pozdrawiamy żeglarskim AHOJ! 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga