Program Edukacji Morskiej w Gdańsku na bogato 12 września 2022

Miniony tydzień upłynął pod znakiem PEM. Organizatorem tegorocznej i przyszłorocznej edycji jest Uczniowski Klub Sportowy "Szóstka", który przygotował różne formy żeglarskiej i morskiej aktywności, a do współpracy zaprosił różne podmioty i armatorów gdańskich jachtów.

59d4d1b143a82

Na Zaruskim zorganizowaliśmy wspólnie cztery rejsy, z czego trzy pierwsze, od poniedziałku, były rejsami 1-dniowymi, a tydzień zwieńczył rejs 2-dniowy. W ten ostatni popłynęła młodzież zrzeszona w Klubie Edukacji Morskiej, który jest również inicjatywą PEM i umożliwia rozwój żeglarskich zainteresowań.

Pogoda w pierwszych dniach września była dość dynamiczna i różnorodna, co nie znaczy że zła. Wręcz przeciwnie. Pamiętacie przecież nasz pogodowy “sukces” podczas tegorocznej edycji imprezy żeglarskiej “Poznaj Gdańskie Oldtimery”. W rejsach PEM też było ciekawie, a uczestnicy mogli poczuć smak prawdziwego żeglarstwa. W pierwszych rejsach wzięły udział osoby niepełnosprawne z gdańskich placówek szkolno-wychowawczych, dla których tego typu wydarzenia, to wyjątkowa frajda. Już sama obsługa najprostszych elementów takielunku, to, dla niektórych, zajęcie niecodzienne, któremu można się oddać bez reszty i poczuć jak prawdziwy wilk morski.

Wietrzna pogoda i fale, to także nieodłączny element żeglarskiej przygody, oraz okazja by zmierzyć się ze swoimi możliwościami, np. w obliczu choroby morskiej. W końcu, jak chciał Generał Mariusz Zaruski, “w twardym trudzie żeglarskim hartują się charaktery”.

Cieszymy się, że Program Edukacji Morskiej w Gdańsku ma się dobrze, rozwija i nie szczędzi wysiłków, by krzewić szeroko rozumianą kulturę morską. W końcu ponad 1000-letnia historia dumnego hanzeatyckiego portu, do czegoś zobowiązuje. Tak trzymać! AHOJ! 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga