Pracowity tydzień Zaruskiego 7 czerwca 2021

Za nami pracowity tydzień. To pierwszy taki w sezonie, kiedy w ciągu siedmiu dni odbyły się trzy rejsy :)

Na początku popłynęliśmy z załogą Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego w trzydniowy rejs zatokowy. Dzięki wspaniałej pogodzie było dużo żeglarstwa, ale nie zabrakło też zwiedzania atrakcji polskiego wybrzeża. Były spacery po plażach, wizyta w fokarium na Helu i postój w Jastarni. Z uwagi na to, że polskie żaglowce w sytuacji epidemicznej żeglują po polskich wodach i cumują w polskich portach, w Helu dodatkową atrakcją była “Pogoria”.

W piątek, również przy idealnej pogodzie, odbył się długo planowany jednodniowy rejs uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z Wejherowa. Frekwencja dopisała, mieliśmy komplet załogi, a żeglarska zupa, którą zamówili sobie uczniowie, smakowała wybornie.

Pracowity tydzień zamknął sobotni rejs w ramach partnerstwa z Polskim Rejestrem Statków, który od początku projektu odbudowy roztoczył nad Zaruskim fachową i obowiązkową opiekę klasyfikacyjną. PRS w tym roku obchodzi swoje 85-lecie i postanowił to uczcić rejsem na Hel. Załogę PRS zabrały na pokład “Generał Zaruski” i “Zawisza Czarny”, a na Helu miały miejsce oficjalne obchodu jubileuszu. Po raz kolejny dopisała pogoda, nad głowami latał dron, więc spodziewamy się atrakcyjnych materiałów wideo 🙂

Obecnie gdański żaglowiec udał się w tygodniowy rejs z Klubem Żeglarskim “Wyga”. Sezon w pełni 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga