Hat trick IX LO z Gdańska 16 września 2021

Zakończył się ostatni w tym sezonie rejs licealistów z IX LO. To prężnie działająca na polu wychowania morskiego szkoła i w każdym sezonie organizuje różne rejsy dla swoich uczniów. W tym sezonie, używając piłkarskiej nomenklatury, ustrzelili hat tricka, korzystając z pełnej oferty Zaruskiego. Byli z nami w rejsie 1-dniowym, 3-dniowym i tygodniowym. To się nazywa determinacja.

Choć powrót do szkoły, zwłaszcza po epidemicznych trudnościach ostatnich semestrów nie był łatwy, udało się zaraz na początku września zorganizować pełnomorski rejs. Gratulujemy nauczycielom, którzy wśród szkolnego zamieszania na początku roku szkolnego, zmian i reorganizacji, znaleźli wystarczającą ilość czasu i mocy przerobowych, by kolejnej dwudziestce uczniów zorganizować przygodę życia.

Rejs miał szczęście do pogody, nie zabrakło atrakcji turystycznych Karlskrony i Helu, urządzono zmagania wacht, by młodzież mogła sprawdzić się w żeglarskiej rywalizacji. Wszyscy świetnie się bawili, a wynik zawodów był dla niektórych sporym zaskoczeniem. Okazało się bowiem, że zapał i waleczność może czasem zwyciężyć nad żeglarskim doświadczeniem. Niedużym co prawda, ale jednak liczącym się. To cenne życiowe doświadczenia dla młodych ludzi, które kształtują charakter i przygotowują do przyszłych wyzwań, nie tylko na wodzie. Generał Mariusz Zaruskim o takim hartowaniu charakterów myślał, tworząc zręby polskiego jachtingu. Cieszymy się, że możemy podążać wyznaczoną przez niego drogą, obserwując pożyteczne efekty wychowawczych działań.

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga