ECO-SHIP vol. 1 i 2 – zostań Oficerem Ekologicznym! 5 maja 2022

Przed Wami wyjątkowa EKOoferta! Już w te wakacje czekają na Was dwie 14-dniowe pełnomorskie wyprawy, zorganizowane w międzynarodowym towarzystwie w ramach unijnego projektu "ECO-SHIP – enviromental and maritime education of youth", realizowanego w Programie Erasmus+. W trakcie rejsów w terminach 18-31 lipca i 6-19 sierpnia, prócz kompletnej żeglarskiej przygody czeka Was „morze możliwości” działania i rozwoju na polu edukacji morskiej i ekologicznej.

Combo

Podczas każdego z naszych dwutygodniowych rejsów przeżeglujemy południowy, wschodni i centralny Bałtyk, zawiniemy do kilku portów krajów nadbałtyckich (Litwa, Finlandia, Szwecja, Dania) i stworzymy zgraną załogę, która w procesie wychowania morskiego wzmocni swoje kluczowe kompetencje w sferze fizycznej, psychicznej i emocjonalnej.

Program każdego rejsu obejmie:

  • podstawowe szkolenie żeglarskie realizowane podczas wacht nawigacyjnych,
  • zajęcia edukacyjne prowadzone w oparciu o „Katalog Żeglarza Bałtyckiego” w trakcie żeglugi oraz postoju w portach,
  • wizyty studyjne w Kłajpedzie i Turku,
  • atrakcje turystyczne miejsc odwiedzanych w trakcie rejsu.

Wspomniany „Katalog Żeglarza Bałtyckiego”, stworzony w ramach projektu, zawiera treści z szeroko pojętej tematyki morskiej oraz ochrony środowiska. Podstawy „ekologicznego” żeglarstwa, specyfika Morza Bałtyckiego, zanieczyszczenie środowiska morskiego, zasady zrównoważonego rozwoju, zmiany klimatu, skuteczne metody nauczania, czy przykłady warsztatów, to tylko niektóre zagadnienia naszego bogatego i wartościowego programu edukacyjnego.

Zależy nam na tym, aby przeszkoleni w trakcie rejsów Oficerowie Ekologiczni, potrafiący połączyć teorię z praktyką, nieśli tę wiedzę i umiejętności dalej do szkół, swoich rówieśników, do organizacji i środowisk działających w morskich lub żeglarskich obszarach. Ba! My będziemy tego nawet od nich wymagać.

Wierzymy w to, że hasła takie jak zrównoważony rozwój, czy ochrona środowiska naturalnego, przestaną być tylko pustymi pojęciami a Wy odkryjecie w sobie pasję do działania na rzecz ochrony tego co mamy najcenniejsze – środowiska, w którym żyjemy.

A co zrobić by stać się częścią tego wyjątkowego projektu? To proste:

  • Po pierwsze – spełnić wymogi regulaminu rekrutacji (dostępny w sekcji “Pliki do pobrania”).
  • Po drugie – zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem https://zaruski.pl/formularz-rekrutacyjny-eco-ship/ załączając do niego list motywacyjny.
  • Po trzecie – czekać cierpliwie na wyniki konkursu aplikacji do dnia 17 czerwca 🙂

Nie zwlekajcie – działajcie!

Więcej informacji o samym projekcie „ECO-SHIP ” znajdziecie pod tym linkiem: https://zaruski.pl/projekt-eco-ship/.

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga