Islandia – żeglarskie marzenia… 11 lipca 2020

Od marzeń wszystko się zaczyna. A właśnie zamarzyła nam się w 2020 roku wyprawa jakiej jeszcze na Zaruskim pod gdańską banderą nie było. Wyprawa do zapierającej dech w piersiach Islandii. Wodospady, gejzery, gorące źródła, lodowce i wiele innych geograficzno-przyrodniczych uroków, to nasze "złote runo", po które zamierzamy się wybrać...

To na razie tylko marzenia, choć już nabierają one nieco realnych kształtów. Mamy pomysł, by rejs na Islandię, który będzie trwał ok. 4 tygodnie, odbył się w ramach “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”. Tak więc będzie to także nie lada gratka dla młodzieży szkolnej, która weźmie udział w przyszłorocznej edycji tego przedsięwzięcia. Oczywiście w planie mamy również odwiedzić inne kraje i porty po drodze oraz zwiedzić samą Islandię w stopniu jaki tylko będzie możliwy.

Ale nie tylko rejs “tam” będzie wyjątkowo atrakcyjny, ale również powrót. Na pokład “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami” wejdzie przecież “tylko” 16-20 osób. Dlatego w drodze powrotnej zamierzamy zorganizować dwa etapy, na które będzie można dostać się również z otwartego naboru. Będą to etapy Islandia – Norwegia oraz Norwegia – Polska. Każdy z nich będzie miał długość 10-14 dni.

Rejs na Islandię w ramach “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, miałby wyruszyć 11.07.2020 r., czyli krótko po największym zlocie żeglarskim w Gdańsku jakim jest “Baltic Sail”. Do domu planujemy wrócić 31.08.2020 r.

Trzymajcie więc kciuki, by ten ambitny plan się powiódł i – jeśli pachnie Wam taka przygoda – planujcie swój udział. Wszystko zaczyna się od marzeń… ;):)

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga