Aktualności

2017 - Rokiem Zaruskiego

Rozpoczął się rok 2017. Dla nas będzie to rok szczególny ze względu na 150-tą rocznicę urodzin wielkiego Polaka, pioniera polskiego jachtingu i patrona gdańskiego żaglowca, gen. Mariusza Zaruskiego.

W obchody jubileuszu urodzin Generała włączyły się wszystkie instytucje, które doceniają wkład Mariusza Zaruskiego w wiele dziedzin, w których działał.
Także i Miasto Gdańsk, które jest armatorem zasłużonego polskiego żaglowca, noszącego imię "Generał Zaruski", oraz szkoły których patronem jest nasz znakomity Rodak, wezmą udział w uczczeniu tej rocznicy.
Polski Związek Żeglarski ogłosił rok 2017, Rokiem Mariusza Zaruskiego. W dniu 31.01.2017 r, w którym mija 150-ta rocznica urodzin Generała, odbędzie się w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOL, Gala Roku Mariusza Zaruskiego.
Będzie tam między innymi prezentowany okolicznościowy znaczek wydany przez Pocztę Polską, odbędą się finały tematycznych konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży, prezentacja projektu "Gazetki Zaruskiego" i wiele wiele innych wydarzeń i form uznania zasług Generała.
Gdański MOSiR (w tym czasie już Gdański Ośrodek Sportu), będzie na tej gali obecny i aktywny. W tym samym dniu zamierzamy złożyć kwiaty pod pomnikiem Mariusza Zaruskiego w Gdyni. Wierzymy iż towarzyszyć nam będą w tym inne trójmiejskie instytucje i organizacje, którym Generał patronuje lub jest bliski.

Prezentujemy Wam tu również okolicznościowy logotyp z wizerunkiem Generała, który będziemy w najbliższym sezonie z dumą nosić pod salingiem oraz stosować we wszelkich wydawnictwach i materiałach promocyjnych. Mamy nadzieję, że Wam się podoba :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo