Aktualności

Zaruski w Kamionku Wielkim

W minionym tygodniu załoga oficerska Zaruskiego wraz z kier. Biura Armatorskiego, udali się z wizytą do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamionku Wielkim.

Dzięki żeglarskiej pasji jednego z nauczycieli ośrodka, p. Jerzego Sukowa, zapalonego zawodnika bojerowego i uczestnika regat żeglarskich, prężnie rozwija się w Kamionku działalność żeglarska. Świetnie pasuje do niej idea wychowania morskiego gen. Mariusza Zaruskiego, głosząca iż "w twardym żeglarskim trudzie hartują się charaktery". Młodzież ośrodka, często z bagażem życiowych trudów i niełatwych perspektyw, stara się dzięki swoim wychowawcom odkrywać różne rodzaje aktywności i pola kształcenia, by zapewnić sobie większe szanse na życiowe powodzenie. Bardzo mocno temu kibicujemy i dlatego nasza współpraca z kamionkowskim ośrodkiem, tak dobrze się układa. Na miejscu mogliśmy im pokazać historię Zaruskiego, ideę jego budowy, historię gdańskiej rewitalizacji i plany żeglarskie na najbliższy sezon. Wielu młodych ludzi zgłosiło chęć udziału w przyszłych rejsach, oraz dalszego szkolenia żeglarskiego i zdobycia np. kwalifikacji instruktorskich.
Mieliśmy też okazję zobaczyć bardzo pięknie położoną i dobrze wyposażoną nowiutką stanicę żeglarską, której pomysłodawcą i animatorem jest właśnie p. Jerzy Sukow. Młodzież ma okazję spróbować tam swoich sił m.in. na bojerach, Optymistach oraz większych jachtach noszących kilka żagli. Nie wykluczone, że w przyszłości stanica będzie gościła kadry żeglarskie "Akademii Zaruskiego" lub odbędą się tam obozy żeglarskie, w które będziemy zaangażowani.
Dyrekcji ośrodka oraz młodzieży gratulujemy tak operatywnego i zaangażowanego wychowawcy, a p. Jurkowi Sukowowi nieustającego zapału i satysfakcji z realizacji żeglarskiej pasji i wychowawczej misji.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo