Wrócili! 29 lipca 2019

Uczestnicy "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami" wrócili z niemal trzytygodniowego rejsu, który na pewno mogą określić mianem przygody życia. Dopisała pogoda, dzięki czemu udało się zrealizować bardzo bogaty program turystyczny, a całość wyprawy była dla tych młodych ludzi sporą porcją żeglarstwa w najpiękniejszym pełnomorskim wydaniu.

O tym ile udało się zobaczyć, ile portów odwiedzić, ile muzeów i atrakcji zaliczyć, mogliście na bieżąco dowiedzieć się z relacji na naszym profilu Facebook, gdzie załoga opisywała swoje przygody, ilustrując to zdjęciami.

Teraz, gdy trochę okrzepną, liczymy na osobiste relacje i bezcenne zbiory materiałów multimedialnych 🙂 Już wkrótce pierwsze albumy. A w tym artykule, tytułem zachęty, zdjęcie Zaruskiego cumującego u burty jednego z najwspanialszych żaglowców świata, legendarnego “Pommern”. To jeden z najstarszych i najszybszych żaglowców transportowych świata, bijący swego czasu rekordy przelotu na określonych trasach. Odwiedziny tego  statku-muzeum, jest przez wielu określane mianem wizyty w mekce żeglarstwa. Na nas wrażenie robi widok – jak Zaruski prezentuje się obok tego giganta 🙂 Było co zwiedzać 🙂 A to zaledwie ułamek tego, co zobaczyli tegoroczni wychowankowie “Gdańskiej Szkoły pod Żaglami”, i – w co głęboko wierzymy – zachowają w pamięci i w sercach po wsze czasy 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga