Szkolna wiosna w rozkwicie 6 czerwca 2022

Jak co roku, na wiosnę, rozkwita szkolne zainteresowanie żeglarstwem i realizacją programów edukacji morskiej. Mamy wysyp rejsów jednodniowych oraz szkolnego zwiedzania. Bardzo nas to cieszy i zapraszamy serdecznie :)

resampled 9130063 1

W tym roku bijemy jednak rekord. Jesteśmy na półmetku istnego maratonu rejsów 1-dniowych. Przez dwa tygodnie, w każdy dzień powszedni, realizujemy rejsy szkoleniowe dla grup zorganizowanych. Młodzież ma okazję posmakować żeglarskiej przygody, wziąć udział w manewrach, alarmach, poznać zasady bezpieczeństwa, podstawy żeglarskiego rzemiosła i wiedzy specjalistycznej, która jest w nim wykorzystywana, jak hydrologia, meteorologia, geografia, zagadnienia z zakresu nawigacji itp. No i oczywiście jest to okazja, by poznać ideę wychowania morskiego gen. Mariusza Zaruskiego, historię gdańskiego żaglowca, jego odbudowy i dokonań w czasie pierwszej dekady morskiej służby w Gdańsku.

Za nami pierwszy tydzień rejsów jednodniowych, a dziś rozpoczynamy drugi. Żegluga jest w każdym dniu różna, warunki pogodowe także, grupy i ich potencjał też, więc nie można się nudzić 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga