Szkolna ofensywa 18 listopada 2019

Choć tytuł może sugerować, iż mamy do czynienia ze szkolnymi odwiedzinami na Zaruskim, to tym razem my udaliśmy się z wizytą. Zaprosił nas Zespół Szkół Specjalnych nr 2 z Gdańska.

W czasie gdy gdański żaglowiec jest poddawany pracom konserwacyjnym oraz remontowo-modernizacyjnym, prężna ekipa Biura Armatorskiego rozpoczęła tournee po szkołach. Ma to swoje uzasadnienie, bo młodzież z ZSS nr 2 wybiera się w najbliższym sezonie w rejs gdańskim żaglowcem. Zanim przyjdzie wiosna, jest okazja poznać statek “na sucho”, posłuchać żeglarskich opowieści i poznać podstawy wiedzy potrzebnej do tego by rejs był wspaniałą, ciekawą i kształcącą przygodą.

Piątkowe spotkanie w ZSS nr 2 było bardzo udane i nie zabrakło w nim wesołych momentów jak choćby ten, gdy jedna z nauczycielek ubrała się w kombinezon ratunkowy 🙂 Nieczęsto widuje się swojego profesora w takim stroju ;):) Do wiosny zostało jeszcze kilka miesięcy, ale młodzież obiecuje, iż ten czas wykorzysta między innymi do tego, żeby poznać bliżej sam statek, jego historię oraz podstawy żeglarskiego rzemiosła. Gdy spotkamy się w maju na pokładzie, będzie to czas, gdy wszystkie te myśli, marzenia i wyobrażenia, nabiorą realnych kształtów. Do zobaczenia! 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga