Rejs techniczny czyli zapasy z pogodą 8 maja 2021

Majówka A. D. 2021 jaka była, każdy wie. Odbiło się to także na przebiegu naszego rejsu technicznego. Można powiedzieć, że był to październikowy rejs w maju, z tą różnicą, że woda była jeszcze zimniejsza, niż jesienią :)

Tak niesprzyjających warunków pogodowych podczas rejsu technicznego, nie mieliśmy nigdy. Deszcze, sztormowe wiatry i dojmujący chłód, ustawiły nam rejs. Nasza doborowa ekipa przyjaciół Zaruskiego dwoiła się i troiła, by ten niekorzystny układ okoliczności jakoś obejść i wyciągnąć z tego czasu co tylko się da. I jesteśmy pełni szacunku dla Waszej determinacji i poświęcenia! Chwała Wam za to! 🙂

A udało się bardzo dobrze przygotować do sezonu takielunek i wnętrze po jesienno-zimowych konserwacjach i remontach. To bardzo wiele. Nie udało się natomiast pomalować burt i teraz liczymy na pogodową korektę, która pozwoli nam oszlifowane i przygotowane burty pomalować, by żaglowiec wszedł w sezon lśniąc bielą poszycia.

Rejs techniczny przeszedł do historii. Sezon rozpoczęty. Liczymy na dobre wiatry i wiele niezapomnianych żeglarskich przeżyć, przygód, spotkań i przyjaźni.

WIELKIE DZIĘKI raz jeszcze dla załogi z całej Polski, która, jak co roku, przyjechała nas w tym pierwszym rejsie sezonu, wspierać i pomagać w ogromie prac, jakie zawsze są do wykonania w tym czasie. Jesteście WIELCY i cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć! 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga