Powrót do przeszłości… 12 września 2019

Za nami kolejny sentymentalny rejs. Tym razem zorganizowany we współpracy z Jachtklubem Stoczni Gdańskiej. A okazją do wspomnień był udział w nim trenera Teofila Kaczmarka, autora międzynarodowych sukcesów polskiego żeglarstwa w klasach olimpijskich, który w 1948 roku żeglował na Zaruskim.

Cieszą nas wszelkie inicjatywy, które pozwalają na przywołanie wspomnień dawnych żeglarskich dokonań i dają kolejnym pokoleniom żeglarzy, szansę poznania historii polskiego jachtingu w bezpośrednim kontakcie z jego nestorami i twórcami. Bardzo rzadko mamy okazję gościć na pokładzie gdańskiej jednostki flagowej osoby, które znają ją sprzed tak wielu lat. To niemalże jak spotkanie z Bertilem Lundem w Ekenas w 2013 r.

I tym razem nie było inaczej. Rejs upłynął nam w wyjątkowej atmosferze wspomnień, opowieści, refleksji… Na każdy temat 🙂 Dopisała żeglarska pogoda z naprawdę solidnym wiatrem, więc żegluga była jak się patrzy 🙂 Odwiedziliśmy Darłowo i Hel, odkrywając w każdym z tych miejsc ślady własnych historii.

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga