Ostra jazda na koniec sezonu 19 września 2019

Za nami trzydniowy maraton promocyjnych rejsów zatokowych. I odbywały się one w iście żeglarskich warunkach pogodowych. Przy solidnym wietrze, sporej fali i niezbyt wysokich temperaturach. Osłodą było piękne słońce :)

W poniedziałek w takich okolicznościach żeglowaliśmy z niepełnosprawnymi podopiecznymi stowarzyszenia “Przełamując nie tylko fale”, we wtorek, przy niemal sztormowej pogodzie, popłynęliśmy do Jastarni z grupą miłośników żeglarstwa z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, a we środę z młodzieżą ze szkoły im. Mariusza Zaruskiego z Kolbud.

Kapitan z podziwem patrzył na załogi dzielnie stawiające czoła tym wymagającym warunkom, a uczestnicy rejsu mieli nieczęsto pojawiającą się okazję posmakować prawdziwego żeglarstwa i siły morskiego żywiołu (choć była to zaledwie Zatoka Gdańska). Cieszymy się, że pogoda tak nam w końcówce sezonu dopisała.

Przed nami, jutro, ostatni rejs jednodniowy tego sezonu. Popłyniemy z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 z Gdańska, a rejs zapowiada się wyjątkowo ciekawie, bo jutro ma miejsce proekologiczna akcja “Sprzątanie Świata”. A przecież morze to bardzo ważny składnik naszego środowiska naturalnego i będzie to świetna okazja, by młodzież trochę uwrażliwić na kwestie troski o nasze naturalne otoczenie, czystość mórz i plaż oraz zdrowie ekosystemu. Wespół z ekipą gdańskich kąpielisk przygotowaliśmy na Zaruskim ciekawy program edukacyjny i mamy zamiar zaangażować się w “Sprzątanie Świata”. Liczymy na dobrą pogodę i świetną zabawę, przygodę oraz naukę 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga