Narodowe Muzeum Morskie na Zaruskim 30 czerwca 2020

Do tej pory zazwyczaj my korzystaliśmy z gościny w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Tym razem muzealnicy popłynęli z nami w krótki rejs po Zatoce Gdańskiej. Chętnych było więcej niż wolnych miejsc :)

Narodowe Muzeum Morskie od początku realizacji projektu “Gdańsk ratuje żaglowiec”, jest cennym jego partnerem. W czasach odbudowy jachtu służyło fachową wiedzą swoich specjalistów oraz udzielało nam gościny przy różnego rodzaju okazjach, jak np. organizacja konferencji branżowych lub poświęconych współpracy międzynarodowej w unijnych projektach. Od momentu powrotu jednostki do morskiej służby, udziela jej gościny w najbardziej reprezentacyjnym miejscu gdańskiej starówki – przy nabrzeżu, gdzie cumuje dumny “Sołdek”. Współpracujemy także od lat przy organizacji zajęć dla młodzieży podczas zimowych ferii.

Tym razem my mieliśmy okazję zaprosić ich na “swoje podwórko”, czyli na krótki rejs żeglarski po Zatoce Gdańskiej. Dopisała pogoda i spędziliśmy wspólnie kilka bardzo miłych godzin. Pracownicy muzeum mogli z bliska zobaczyć żaglowiec i wiele zachowanych historycznych elementów wyposażenia czy konstrukcji. I poczuć ducha wspaniałej idei i historii, stojącej za tą unikatową jednostką.

Zainteresowanie rejsem przerosło oczekiwania organizatorów po obydwu stronach. To nas cieszy i wierzymy, że to nie ostatni wspólny rejs 🙂 Kłaniamy się nisko i mówimy: do zobaczenia! 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga