Kto zjada ostatki… 30 września 2022

Za nami ostatnie rejsy jednodniowe sezonu. Przysłowiowe ostatki "zjedli" kibice odbudowy historycznego jacht "Jack Strong" oraz młodzież z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska.

Rejs Fundacji Jacka Stronga nie miał początkowo szczęścia do pogody, bo środa zaczęła się deszczowo. Ale nastawienie było pozytywne i rejs sprawił wszystkim sporo frajdy. Bo jak mawiał Pies Ferdynand z powieści Ludwika Jerzego Kerna: “Życie to nie są same przyjemności, nie zawsze słońce świeci, nie zawsze kot przeleci, nie zawsze są na obiad kości” ;):) Najważniejsze, to umieć z każdej sytuacji czerpać doświadczenie i satysfakcję. Nawet jeśli oznacza to pokonywanie trudności, w tym wypadku, pogodowych.

Więcej szczęścia do pogody mieli licealiści z ULO. We czwartek świeciło słońce, choć było chłodniej, ale też ładnie powiało, więc od strony żeglarskiej (a innej przecież nie ma) było super.

I w ten sposób, bardzo pracowity sezon żeglarski A.D. 2022, dobiega powoli do końca. Ale na sam koniec mamy jeszcze mocny coroczny akord, czyli rejs dla miłośników jesiennego, nie rzadko sztormowego, żeglarstwa, pod znaczącym hasłem “Tylko dla Orłów”, który zaczyna się jutro i potrwa 9 dni. Orłów, jak zawsze, nie zabraknie. Niektórzy z nich popłyną z nami już kolejny raz, co pokazuje, że jesienny i, statystycznie dość żywiołowy, Bałtyk, potrafi przyciągać. Mamy nadzieję, że ich nastawienie będzie gwarancją udanej żeglarskiej imprezy 🙂

  • Email Formularz kontaktowy
  • Lokalizacja Armator jednostki
  • Kotwica Statek / załoga