Kolejny krok w żeglarskiej karierze 12 lipca 2021

Za nami pierwszy rejs zatokowy z otwartym naborem. Bardzo byliśmy ciekawi jak to wypadnie, bo zainteresowanie i tempo dystrybucji wolnych miejsc, pozwalały nam wierzyć, że będzie fajnie :)

I nie zawiedliśmy się. Jak pamiętacie, rejsy zatokowe, 3-dniowe, to nowość w ofercie gdańskiego żaglowca. Pierwsze odbyły się w 2020 roku, ale wówczas były to tylko rejsy dla grup zorganizowanych, które już wcześniej z nami pływały i zgłaszały rosnący apetyt na żeglarstwo. Mieli za sobą rejsy jednodniowe, a przed pełnomorskimi czuli jeszcze należyty respekt, lub były one dla nich trudniejsze do zorganizowania, zarówno czasowo, jak i kosztowo. I w tę przestrzeń pomiędzy, weszliśmy rok temu z rejsami 3-dniowymi.

I dopiero w tym roku, trochę z powodów ograniczeń epidemicznych, los zrządził nam okazję do zorganizowania takiego rejsu, ale z formułą otwartego naboru. Wolne miejsca rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, a pierwszy rejs odbył się w miniony weekend.

I okazało się, że był to kolejny strzał w dziesiątkę. Osoby, które zgłosiły się do udziału w tym rejsie, były głodne morskiej przygody, ciekawe żeglarskiego rzemiosła, zdeterminowane i zainteresowane. Dopisała pogoda, przywitała nas trochę deszczowo, ale potem się rozpogodziło, powiał solidny wiaterek i Zaruski zaoferował uczestnikom pyszną jazdę. Rejs upłynął w bardzo budującej atmosferze, a na koniec posypały się zapewnienia o rosnącym apetycie i zamiarach uczestnictwa w rejsach pełnomorskich. Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki za realizację tych planów. A zatem – do zobaczenia! 🙂

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga