Bitwa o Gotland zakończona 21 września 2020

Za nami tegoroczna edycja regat samotników "Bitwa o Gotland". Edycja szczególna, bo z udziałem "Generała Zaruskiego" oraz doborowej załogi, jako asysty dla uczestników żeglarskich zmagań.

Jak przystało na prawdziwą bitwę, nie zabrakło wymagających warunków pogodowych, w tym sztormu w końcówce. W regatach wystartowało 16 załóg, wycofało się 5. Asysta i wsparcie (choćby na duchu) dla jednostek, których skipperzy doświadczyli problemów technicznych i innych, a które zmusiły ich do wycofania się z wyścigu, to była nasza rola. I wywiązaliśmy się z niej jak należy. A przy tej okazji nasi załoganci mieli możliwość poznać zasady i techniki ratownictwa morskiego. Ale także i same warunki pogodowe oraz żeglugowe były znaczącym wyzwaniem i doświadczeniem. Wszyscy wrócili zadowoleni, a ci z mniejszym doświadczeniem, rozemocjonowani jak nigdy. Dla niektórych była to przygoda życia 🙂 I o to chodziło 🙂

O przebiegu regat i ich wynikach możecie poczytać na stronie organizatora.

Nas czeka w tym tygodniu cykl rejsów jednodniowych ze szkołami i organizacjami społecznymi. Zaczynamy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a kończymy (w sobotę) wyjątkową imprezą sezonu, multi-rejsem “Poznaj Gdańskie Oldtimery“.

A potem kolejny rejs pełnomorski. Tym razem z uczniami IX LO w Gdańska. Będzie to już przedostatni pełnomorski rejs tego sezonu, który zakończymy niemal w połowie października rejsem dla kandydatów na oficerów.

  • Formularz kontaktowy
  • Armator jednostki
  • Statek / załoga