Aktualności

Wrześniowe spotkanie z "Generałem"

Za nami kolejny, tym razem wrześniowy promocyjny rejs dla gdańszczan i turystów, pod hasłem "Poznaj Generała".W tę sobotę dopisała wyjątkowo dobra żeglarsko pogoda, choć poranne deszcze tego dnia, nie zwiastowały niczego dobrego. Za dowód niech posłuży krótka relacja jednego z uczestników:

...Rejs był kwintesencją żeglarstwa było trochę silniejszego wiatru, chwila flauty i do tego słoneczko. Rejs był super przeżyciem, pozostał niedosyt żeglarskiej przygody. Ciężko się było rozstać z "Generałem Zaruskim", zwłaszcza mnie gdzie równo po 20 latach powróciłem na jego pokład, wtedy jako starszy wachty czwartej, teraz jako załogant również w wachcie czwartej. :)
Wzbiera w człowieku radość, że są ludzie którzy poświęcają swoje życie utrzymaniu tradycji morskich i zachowaniu tak wspaniałego jachtu dla następnych pokoleń. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za super udany rejs.
Łukawski Arkadiusz.


Cieszymy się (bo to nie jedyny dziękczynny plon z tego dnia :)) i obiecujemy nie ustawać w wysiłkach. To przecież dla Was i dla takich żeglarskich przeżyć, realizowany jest projekt "Gdańsk ratuje żaglowiec". Zapraszamy! A na niedosyt żeglarstwa mamy remedium w postaci rejsów dłuższych, pełnomorskich i z otwartym naborem :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo