Aktualności

Bałtycka Integracja pod Żaglami 2018

Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie "Przełamując nie tylko fale" co roku organizuje rejsy integracyjne dla swoich podopiecznych.Właśnie zakończyła się tegoroczna edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Jak zwykle zrealizowano ambitny żeglarsko program, w którym nie zabrakło atrakcji turystycznych :)

Jak relacjonował na Facebook'u organizator wyprawy Jacek Sołtanowicz:
Po 34 godzinach od wypłynięcia z Gdańska dotarliśmy do Karlskrony. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu miasta oraz Muzeum Morskiego.
Cześć załogi wybrała się też promem na urokliwą wyspę Aspo. Z Karlskrony popłynęliśmy na Bornholm. Zacumowaliśmy w Tejn.
Na miejscu wybraliśmy się na wycieczkę do ruin średniowiecznego zamku. Widoki fantastyczne, zwłaszcza te z Zawiszą Czarnym tle.
Kolejnym etapem było zawitanie na bajkową wyspę Christianso, gdzie spędziliśmy wieczór, noc i poranek. Tym samym odwiedzając druga duńską wyspę podczas tegorocznego naszego rejsu.


Działalność żeglarska stowarzyszenia od samego początku przypadła nam do gustu, a pomysł organizacji rejsów integracyjnych, jest ze wszech miar chwalebny i godny wsparcia. Organizatorom gratulujemy zapału, determinacji i pozdrawiamy żeglarskim AHOJ! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo