Aktualności

Spotkanie z Generałem w pełnym słońcu

W sobotę odbył się pierwszy w tym sezonie rejs promocyjny "Poznaj Generała", dający możliwość niemal każdemu posmakowania żeglarskiej przygody na pokładzie tego unikatowego jachtu.Dopisała nam piękna, ciepła i słoneczna pogoda, a na pokładzie Zaruskiego mieliśmy niecodzienne odwiedziny :)
Jednym z uczestników rejsu była bowiem pani Anna Madej, która przed trzydziestu laty żeglowała na Zaruskim z kpt. Michalskim i która w ubiegłym roku przesłała nam swoje zdjęcia i wspomnienia z tamtego rejsu. Zostały one opublikowane w sekcji "Wspomnienia" naszej strony. A tym bardziej było to wyjątkowe spotkanie, bo pani Anna miała dzień wcześniej urodziny :). Załoga odśpiewała jej gromkie "Sto lat" i cały rejs upłynął w niemal rodzinnej atmosferze ;):).

Dla wszystkich uczestników rejs był okazją do poznania idei szkolenia morskiego stworzonej przez gen. Mariusza Zaruskiego, historii żaglowca, jego odbudowy przez Miasto Gdańsk oraz do posmakowania żeglarstwa. Nie do przecenienia okazały się także morskie opowieści załogi oficerskiej i okazja do uczestnictwa we wszystkich żeglarskich operacjach na statku.W rozpoczętym właśnie sezonie odbędą się jeszcze dwa rejsy "Poznaj Generała", obydwa we wrześniu. Rejsy cieszą się na tyle dużym zainteresowaniem, że już od miesięcy mamy w każdym komplet uczestników, a nawet powstały listy rezerwowe :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo