Aktualności

Aktywnie z Bytomiem

Za nami pierwszy rejs sezonu z załogą szkolną, czym rozpoczęliśmy naszą tegoroczną edukację żeglarską.Na pierwszy ogień poszła młodzież z ZSO nr 2 z Bytomia. Pływając z nimi świetnie się bawimy, gdyż młodzież z klasy teatralnej zapewnia odpowiednio wysoki poziom artystyczny rejsu :). Ale tym razem było też bardzo aktywnie pod względem turystycznym. W ciągu 8 dni rejsu odwiedziliśmy aż 6 portów! Dacie wiarę?! :)
Po wypłynięciu z Gdańska, za cel obrano zaciszny port w Christianso, którego pełnię uroku podkreśliło wspólne ognsko. Potem był port Tejn na Bornholmie i wycieczka na zamek. Następny odwiedzony port to Hano, gdzie udało się (z różnymi przygodami) zaliczyć wycieczkę dookoła wyspy (prawie ;):)). Kolejnym portem był Karlshamn, a następnie Folso, gdzie atrakcją był postój na kotwicowisku, co jak wiecie na Zaruskim skutkuje wyjątkową gonitwą na karuzeli z handszpakami, gdy trzeba te kotwice podnieść :).
Ostatnim szwedzkim portem jaki odwiedził Zaruski z bytomiakami, była Karlskrona, a w drodze powrotnej do Polski, Hel.Dziękujemy za wspólną wspaniałą zabawę, za łzy wzruszenia przy pożegnaniu (również w wykonaniu kadry) i życzymy powodzenia na finiszu roku szkolnego oraz pysznych wakacji! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo