Aktualności

Do Londynu płyną z nami...

Zakończyła się rekrutacja do tegorocznej edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami". Cieszy nas szczególnie ilość i jakość zgłoszeń, która w tym roku była wyjątkowo wysoka.Komisja rekrutacyjna miała naprawdę trudny wybór i w dość burzliwej dyskusji skład załogi ważył się niemal do ostatniej chwili :). Dlatego pięknie Wam dziękujemy za wkład w to dzieło, Wasze motywacje i ciekawe prace konkursowe. Liczymy na to, że wspólnie spędzimy wspaniałe 3 tygodnie pod sztandarem "Niepodległej" na pokładzie historycznego żaglowca :)

A szczęśliwa szesnastka laureatów i naszych przyszłych załogantów "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami" A.D. 2018, to:
 1. Daniel Jarzymowski
 2. Ada Lewandowska
 3. Weronika Grygowska
 4. Marcel Matlok
 5. Alex Matlok
 6. Julia Naczke
 7. Arkadiusz Młynarczyk
 8. Jan Modrzyński
 9. Jakub Pawelczyk
 10. Jakub Cendrowski
 11. Alicja Skórska
 12. Weronika Tataruch
 13. Łukasz Socha
 14. Maria Stachura
 15. Anna Pituch
 16. Paulina Wągrodzka

Wymienione wyżej osoby prosimy o pilny kontakt z Biurem Armatorskim, celem dopełnienia reszty obowiązków zgłoszeniowych. Sugerujemy także pilny wybór metody podróży do Rostocku i powrotu z Sunderland, oraz zakup biletów w korzystnych cenach. Do Rostocku kursują zarówno pociągi jak i autokary/busy prywatnych przewoźników, a powrót z Sunderland zapewniają tanie loty z Newcastle.


Dodatkowo, komisja postanowiła stworzyć listę rezerwową, która będzie wykorzystana w przypadku, gdyby któryś z kandydatów z listy podstawowej, nie mógł wziąć udziału w rejsie. Na liście rezerwowe znaleźli się:
 1. Maria Przybylska
 2. Izabela Michałkiewicz
 3. Michał Pobrucki
 4. Mateusz Okrzeja
 5. Paweł Okrzeja

Jak wspomniano na wstępie, jakość zgłoszeń była tak wysoka, a kandydatury tak wartościowe, że na udział w rejsie "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami", zasłużyli wszyscy :) Jednak ograniczona ilość wolnych miejsc, zgodnie z regulaminem, wymagała wyboru tylko 16 osób. Wszystkim uczestnikom rekrutacji serdecznie gratulujemy zainteresowań, zaangażowania, dojrzałości i pasji, które mieliśmy okazję poznać. Wierzymy, że przy tej lub innej okazji, dane nam będzie przeżyć wspaniałą przygodę pod żaglami "Generała Zaruskiego". Mamy przecież jeszcze w tym sezonie kilka bardzo ciekawych propozycji rejsów z otwartym naborem - jak choćby udział w regatach "Tha Tall Ships Races". Zapraszamy! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo