Aktualności

U Wikingów...

Za nami kolejne spotkanie partnerów unijnego projektu "Baltic Pass - Meritime Heritage Tours", realizowanego w ramach programu Interreg "Południowy Bałtyk 2014-2020".Tym razem partnerów z 5 krajów regionu Południowego Bałtyku, gościli koledzy z duńskiego Roskilde. Były to owocne i pracowite dwa dni.
Przede wszystkim podsumowano sezon żeglarski 2017, w którym partnerzy realizowali rejsy testowe. Bardzo interesującym plonem tych działań były wyniki badań ewaluacyjnych, przedstawione przez Duńczyków. Rejsy testowe w każdym z krajów uzyskały wysokie oceny, a ich uczestnicy przekazali nam wiele cennych spostrzeżeń, które wykorzystamy w organizacji rejsów testowych w sezonie 2018.
Uzupełnieniem dyskusji podsumowujących wyniki badań ewaluacyjnych, była "operacja na żywym organizmie", czyli konsultacja preferencji turystycznych z młodzieżą akademicką z Roskilde Business College, uczelni będącej partnerem w naszym projekcie i gospodarzem spotkania. Mieliśmy ciekawe spostrzeżenia poznając kryteria wyboru ofert turystycznych młodych ludzi.Wizyta w Danii miała także elementy turystyczne - zwiedziliśmy pracownię szkutniczą zajmująca się odbudową drewnianych statków oraz muzeum rock'n'rolla. Nie może to dziwić, skoro w rejonie Roskilde odbywa się co roku jeden z największych na świecie festiwali muzycznych. W ciągu 8 dni odwiedza go 130.000 fanów rock'a! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo