Aktualności

Testy, testy...

... I po testach. Za nami ostatni w tym sezonie rejs testowy w ramach unijnego projektu "Baltic Pass - Maritime Heritage Tours", realizowanego w Programie INTERREG "Południowy Bałtyk 2014-2020".W tym roku odbyły się trzy jednodniowe rejsy "Poznaj Generała" oraz jeden 8-dniowy, o którym pisaliśmy niedawno. Ostatni, sobotni rejs zatokowy odbył się w iście żeglarskich warunkach pogodowych. Przy silnym wietrze i rozkołysanym morzu, a także w większości w deszczu, pełen komplet załogi poznawał Generała i dziedzictwo morskie Bałtyku w rejonie Zatoki Gdańskiej.
Zaczęliśmy od zwiedzania Narodowego Muzeum Morskiego, a potem wypłynęliśmy w rejs. Ci którzy nastawili się na żeglarstwo, nie doświadczyli zawodu - to była naprawdę dobra jazda :). Do tego stopnia, że wiatr i wysoka fala uniemożliwiły nam przybicie do nabrzeża przy Latarni Morskiej w Nowym Porcie, którą planowaliśmy zwiedzić. Ale zrekompensowaliśmy to sobie myszkowaniem po gdańskich kanałach i podziwianiem uroków Gdańska od strony wody :)

Obecnie jesteśmy w fazie analizowania wyników badań prowadzonych w trakcie rejsów (i po nich) w postaci ankiet opracowanych przez naszego duńskiego partnera w projekcie, uczelnię w Roskilde.
W przyszłym sezonie koncentrować się będziemy przede wszystkim na rejsach pełnomorskich, trwających tydzień lub dłużej. Będzie bogato! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo