Aktualności

Poznaj Generała z Unią Europejską

Za nami kolejny testowy rejs w ramach unijnego żeglarsko-turystycznego projektu "Baltic Pass - Maritime Heritage Tours", realizowanego w programie INTERREG "Południowy Bałtyk 2014-2020".Tym razem pożeglowaliśmy na Hel, a program obejmował lokalne atrakcje, tak muzealne jak i kulinarne :)
Załoga powitała uczestników na pokładzie gdańskiego żaglowca o godz. 10:00 i po szkoleniu żeglarskim, wypłynęliśmy w rejs. Już początkowa, portowa jego część, była ciekawym przeżyciem dla kogoś, kto nie widział wcześniej z perspektywy wody kanału portowego, urządzeń stoczniowych, Twierdzy Wisłoujście, placówki Westerplatte, czy latarni morskiej w Nowym Porcie z Kulą Czasu. Po postawieniu żagli udaliśmy się na Hel, a po drodze ekspert dziedzictwa morskiego opowiadał o nim ciekawe rzeczy.
W Helu zwiedzono Muzeum Rybołówstwa i w ramach konsekwentnie realizowanego programu pt. "Złap rybkę", skorzystano z pysznej gościny regionalnej restauracji, serwującej helskie przysmaki.
Do Gdańska gdański "Generał Zaruski" z zadowolonymi i osmaganymi wiatrem i słońcem uczestnikami, wrócił o godz. 19:00, a my poprzez ankiety ewaluacyjne, zdobyliśmy cenną wiedzę nt. organizacji tego typu przedsięwzięć turystycznych - dziękujemy! :)

Przed nami jeszcze dwa rejsy testowe w tym sezonie, tygodniowy w sierpniu i 1-dniowy we wrześniu.
» Szukaj

» Pogoda

» Wideo