Aktualności

Cały w bieli...

Gdański żaglowiec wrócił z rejsu technicznego do Nexo. Jak co roku udajemy się tam by wykonać niezbędne prace techniczne, konserwujące kadłub i przygotowujące jednostkę do sezonu.Tym razem zakres prac był bezprecedensowo duży i już jesienią rozpoczęto malowanie wnętrza, podłóg, nadbudówek. Zmodernizowano ogrzewanie. Ale dopiero z Nexo Zaruski wrócił cały w bieli... :)
W rejsie wzięli udział inspektorzy Polskiego Rejestru Statków, którzy dokonywali oględzin i ekspertyz do odnowienia świadectwa klasy, które przypada co 5 lat. Zaruski został gruntownie przebadany, zwłaszcza w części podwodnej. Była to tez okazja do konserwacji poszycia, malowania farbą antyporostową. Wykonano także oczekujące w kolejce płukanie zęzy - okazało się, że samo dno wnętrza kadłuba, jest w nadspodziewanie dobrym stanie, bez znaczących zanieczyszczeń, drożne i suche.
Przy tej okazji chcemy także podziękować naszym przyjaciołom, młodym i nieco starszym żeglarzom, którzy wolontaryjnie zgłosili się do pomocy przy pracach bosmańskich i to dzięki nim w tak krótkim czasie, udało się wykonać taki kawał dobrej roboty, a statek zyskał taki blask :). DZIĘKUJEMY!!! :):):)

Tak więc w pełni gotowy, lśniący, pachnący farbą i troską załogi Zaruski, rozpoczyna swój kolejny sezon w służbie wychowania morskiego młodzieży. Tym ważniejszy, bo sezon w roku jubileuszowym, upamiętniającym swojego Patrona

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo