Aktualności

STS Generał Zaruski we własnej osobie na Baltic Sail!

Już od czwartku Gdańsk zakwitnie żaglami, szantami i morskimi opowieściami. A wszystko za sprawą corocznego zlotu Baltic Sail, który jest największą żeglarską imprezą w mieście.

I choć zlot co roku jest wyjątkowy, tym razem będzie to szczególna edycja tej imprezy.

Tak jak i cały tegoroczny sezon żeglarski jest szczególny. A powodem tej szczególności jest obecność żaglowca „Generał Zaruski”. Tego na którego cierpliwie czekaliśmy przez niemal 4 lata, kibicując jego odbudowie i wspierając ją jak kto mógł. Dotychczas Zaruski brał udział w gdańskich imprezach żeglarskich nieco wirtualnie, w postaci stoiska promocyjnego z pamiątkami i zbiórką publiczną. Tym razem będzie już w swej własnej dumnej i drewnianej postaci. Będzie można do obejrzeć, zwiedzić, spotkać załogę, porozmawiać o odbudowie i pierwszych rejsach które mamy już za sobą. Nie zabraknie też żeglarskich zabaw i konkursów podczas piątkowego dnia otwartego na Zaruskim, które oprócz fajnej zabawy będą okazją do zdobycia biletu na udział na pokładzie STS Generał Zaruski w niedzielnej paradzie na Motławie.
Jak co roku w czasie Baltic Sail organizatorzy przygotowali mnóstwo żeglarskich atrakcji, jak rekonstrukcja gdańskiej bitwy morskiej, miasteczko żeglarskie, regaty oraz okazja do pośpiewania z szantymenami podczas festiwalu „Szanty pod Żurawiem”. Zapraszamy już od środy na Targ Rybny. Nie może Was tam zabraknąć! :)

Szczegóły Baltic Sail

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo