Aktualności

Ferie już za tydzień - rejs w nagrodę! :)

Już za tydzień ferie zimowe! Mamy nadzieję, że zaplanowaliście w tym czasie udział w naszych zajęciach. Pamiętajcie że dla najlepszych uczestników przewidziany jest w nagrodę rejs gdańskim żaglowcem.Przedstawiamy Wam szczegóły naszej propozycji, przygotowanej we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

W okresie 16 – 20 oraz 23 – 27 stycznia 2017 roku w każdy poniedziałek, środę i piątek, w godzinach 10:00 – 13:00 zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na zajęcia organizowane przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Żaglowiec zacumowany jest przy nabrzeżu Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (przed dziobem statku-muzeum „Sołdek”; mapka u dołu). Warunkiem przystąpienia do zajęć jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego. Zajęcia są bezpłatne i aby wziąć w nich udział należy pobrać formularz zgłoszeniowy (na dole tej strony), wypełnić go i wysłać na adres mailowy

Na każde z zajęć obowiązuje limit 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie między innymi:
  • warsztaty nawigacyjne i meteorologiczne
  • poznanie historii żaglowca i jego patrona gen. Mariusza Zaruskiego
  • nauka węzłów żeglarskich
  • poznanie tradycji i zwyczajów żeglarskich
  • propozycje żeglarskie na sezon 2017
  • atrakcje dostępne w obiektach Narodowego Muzeum Morskiego


Wśród propozycji przygotowanych przez Narodowe Muzeum Morskie, nie zabraknie ciekawych wystaw i spotkań z badaczami oraz naukowcami interesujących dziedzin morskiego muzealnictwa. Zwiedzicie m. in. statek-muzeum SS "Sołdek", zobaczycie pamiątki po gen. Mariuszu Zaruskim niedostępne na co dzień. Zwiedzicie Spichlerze i zetkniecie się z ciekawostkami podwodnej archeologii :)

Do zobaczenia! :)

Pobierz dokumenty:

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo