Aktualności

Wyjątkowy "Baltic Sail"

Za nami 20. jubileuszowy zlot "Baltic Sail" w Gdańsku. Była to naprawdę niepowtarzalna edycja tej imprezy. Zarówno od strony żeglarskiej, ale także wydarzeń towarzyszących oraz niespodzianek :)We czwartek, przed "Przyjęciem Kapitańskim" w Narodowym Muzeum Morskim, odbyło się na pokładzie Zaruskiego uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy dla utrwalania zdobyczy i dalszego rozwoju "Baltic Sail", podpisane przez siedmiu prezydentów i burmistrzów bałtyckich miast z Polski, Litwy, Szwecji, Niemiec i Danii. Gospodarz tego spotkania, prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, podsumował plon 20-lecia, a Prezydent Szczecina w swym wystąpieniu metaforycznie stwierdził, iż Bałtyk to nie jest morze tylko most. Most który łączy bałtyckie miasta i stwarza płaszczyznę do takiej współpracy jak "Baltic Sail".
W ciągu czterech dni zlotu w Gdańsku gościło kilkadziesiąt wspaniałych żaglowców i jachtów, odbyło się wiele turystycznych rejsów, rozbrzmiewały "Szanty pod Żurawiem", a na koniec niedzielnego rejsu Zaruskim, niemal u wejścia do gdańskiego portu, mieliśmy spotkanie z wielorybem. Uczestnicy naszego rejsu wraz z kapitanem, który świat przemierzył wszerz i wzdłuż, przecierali oczy ze zdumienia, bo spotkanie króla mórz w takim miejscu, to coś nieprawdopodobnego. Jak się potem dowiedzieliśmy z mediów, zwierzę zaplątało się w rybackie sieci i dzięki temu że znalazło się tak blisko ludzkiej aktywności, służby morskie mogły się o nim dowiedzieć i uratować mu życie.

Mamy nadzieję, że tegoroczny jubileuszowy zlot "Baltic Sail" wszystkim zapadł w pamięć jako czterodniowy maraton wspaniałej żeglarskiej zabawy :) Do zobaczenia za rok! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo