Aktualności

Z "Hamletem" w rejs...

Właśnie zakończył się rejs z młodzieżą licealną i gimnazjalną z Bytomia.Spora część spośród nich, to uczniowie klasy teatralnej. Rejs był więc mocno uduchowiony i natchniony kulturą. Nie zdarzyło się bowiem do tej pory, by podczas porannych apeli na Zaruskim recytowano "Hamleta" :).

W piątek 13.-ego o 13:13, na przekór przesądom, Zaruski skierował swój bukszpryt w stronę Bornholmu i Nexo. Jak relacjonuje Piotr Królak, oficer programowy gdańskiego żaglowca, tam szkolna wycieczka zaliczyła bogaty i aktywny program lądowy ze zwiedzaniem ruin zamku i samego portu, a wieczór zwieńczyło ognisko i występy teatralne.Kolejny etap rejsu, przy sprzyjającym dość silnym wietrze, zaczął się żeglugą do Karlskrony. Tam zwiedzono muzeum morskie i miasto, a atrakcje lądowe poprzedziły zmagania wacht. Załoganci stawiali i zrzucali żagle, oraz klarowali takielunek, a kryterium oceny był czas i jakość wykonania zadań. Okazało się, że młodzież całkiem dziarsko poradziła sobie z tymi wyzwaniami i dała pokaz żeglarskiej sprawności, ku zaskoczeniu załogi oficerskiej :).

Kolejny etap podróży to Kalmar, gdzie atrakcją miasta był m. in. zamek królewski.

W kolejnym dniu, na resztkach wiatru rozpoczęła się podróż powrotna do Polski, z postojem w Helu. Po obejrzeniu lokalnych atrakcji, odbył się wieczór szantowy z programem artystycznym na plaży.
Rankiem miało miejsce sympatyczne spotkanie z "Zawiszą Czarnym" i wzajemne zwiedzanie jednostek.Z tego co donosi załoga, rejs był bardzo udany, a wielu jego uczestników nie chce wracać do domu, tylko płynąć w kolejny rejs. Cieszymy się :) Teraz czekamy na plon fotograficzny tego rejsu i relacje uczestników

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo