Aktualności

Statek lśni :)

Za nami rejs techniczny, który pokazał, że z sezonu na sezon coraz wcześniej i lepiej osiągamy morską gotowość.

Pracom technicznym w Gdańsku towarzyszyła optymalna pogoda - słońce, bez wiatru i dość ciepło. Dzięki wytężonej pracy naszej doborowej załogi żeglarzy-pomagierów, statek dosłownie w niecałe 2 dni został doprowadzony do stanu jak z obrazka lśniącego świeżym drukiem na kredowym papierze :). Po zatankowaniu, ze świadomością świetnie wykonanej roboty, jednostka opuściła macierzysty port i skierowała swój dziób na Północ.Zaczęło się od razu żeglarsko - halsówką na Zatoce, co pozwoliło ocenić prawidłową pracę takielunku, a następnie załoga obrała za cel szwedzkie szkiery, określane mianem skandynawskiej osobliwości natury. Zaplanowano postój "na dziko" z cumowaniem do skały, gdzie już kiedyś byliśmy zaproszeni przez "Sarpena", a potem odwiedziliśmy to przeurocze miejsce jeszcze raz z "Brabanderem". W tych malowniczych okolicznościach wyśmienicie smakowała upieczona nad ogniskiem kiełbaska oraz koncert szant, gdyż w załodze było co najmniej dwóch zawołanych gitarzystów. Pełną słońca i poranno-wieczornych mgieł pogodę, załoga wykorzystała także do owocnych sesji zdjęciowych, których efekty możecie podziwiać w galerii poniżej treść.W kolejnym dniu Zaruski pożeglował do nieznanego sobie dotychczas portu, jakim jest trzeci co do wielkości na wyspie Oland, Borgholm. Atrakcją jest tam letnia rezydencja królowej Szwecji, oraz historyczna twierdza.
W powrotnej drodze zabrakło jednak wiatru, co załodze zrekompensowała słoneczna i ciepła pogoda. Nikt się nie skarżył, tylko skwapliwie wygrzewał w słoneczku :).
Dzień Flagi uczczono podniesieniem naszej galowej bandery, otrzymanej w 2012 roku od prezydenta RP, a do macierzystego portu jacht wrócił trzeciego maja ok. godz. 14:00.Wszystkim naszym załogantom, sympatykom Zaruskiego, zatroskanym o jego dobrą kondycję, serdecznie dziękujemy za udział w tym rejsie, za niezapomnianą atmosferę oraz pomoc w ostatecznym technicznym szlifie przed sezonem. Dzięki Wam statek lśni gotowością do wytężonej morskiej służby :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo