Nadchodzące wydarzenia

Baltic Sail - jubileuszowo!

W czwartek, 30. czerwca, rozpoczyna się w Gdańsku największa impreza żeglarska sezonu. W jubileuszowej atmosferze, Zaruski zaprasza na swój pokład.Przez cztery dni, po raz 20-ty w Gdańsku, będą królowały żagle za sprawą zlotu „Baltic Sail”, Festiwalu „Szanty pod Żurawiem” i wielu towarzyszących wydarzeń. Wszystkich atrakcji jakie przygotowali organizatorzy nie sposób wymienić i opisać.
Tym bardziej, że międzynarodowe porozumienie "Baltic Sail" obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.
Nie zabraknie w tym towarzystwie naszego gdańskiego żaglowca. Jak rok temu będzie można zwiedzić Zaruskiego, spotkać się z załogą oficerską, wysłuchać morskich opowieści. Dodatkową atrakcją będą rejsy turystyczne po Zatoce, które oprócz tego że są formą wsparcia programu wychowania morskiego, będą niezapomnianym przeżyciem pod żaglami tej unikatowej jednostki.
Żeglarski weekend w Gdańsku zwieńczy niedzielna parada jednostek na Motławie, którą poprowadzi nie kto inny, a gdańska jednostka flagowa STS "Generał Zaruski" :).

Po dalsze informacje na temat tego żeglarskiego święta odsyłam Was na strony:

Zlot Baltic Sail oraz Szanty pod Żurawiem

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentował się "Generał Zaruski" podczas pierwszego pamiętnego zlotu "Baltic Sail" w Gdańsku w 1997 roku (z artykułu Andrzeja Radomskiego na stronie zlotu)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo