Aktualności

ABC Żeglarstwa za nami

Zakończyła się pierwsza w tym roku edycja kursu podstaw żeglarstwa, zorganizowana przez "Akademię żeglarską Zaruskiego".Mieliśmy komplet uczestników, wśród których pojawili się podopieczni ośrodka wychowawczego z Wyspy Sobieszewskiej. To była nasza pierwsza wspólna akcja, która bardzo fajnie się udała.
Założeniem kursu było zapoznanie uczestników z podstawami żeglarstwa, ukazanie jego walorów, wreszcie zachęcenie do rozpoczęcia żeglarskiej praktyki i doskonalenia.
Oprócz poznania budowy gdańskiego żaglowca oraz działania urządzeń jachtowych "w realu", młodzież nauczyła się między innymi nanosić pozycję geograficzną, wyznaczać kurs drogi czy rozpoznawać znaki nawigacyjne, zarówno na mapie tradycyjnej jak i elektronicznej. Nie obce jest im teraz również funkcjonowanie radaru, urządzenia Navtex, systemu AIS czy radiotelefonu UKF. Dodatkowo kursanci dowiedzieli się jak żeglować bezpiecznie, czyli przede wszystkim co robić by do wypadków nie doszło, a gdy te już się wydarzą, jak zwiększyć nasze szanse na przetrwanie - w jaki sposób korzystać z pasów bezpieczeństwa, tratw ratunkowych, radiopławy EPIRB czy transpondera radarowego.

Teraz pozostaje tylko czekać na wiosnę, by wspólnie wyruszyć na wodę :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo