Rejsy

"Poznaj Generała" - rejs promocyjny

Chcesz posmakować tradycyjnego żeglarstwa? Masz się za morskiego wilka lub chcesz nim zostać? Zapraszamy!Zapraszamy gdańszczan i turystów goszczących w naszym mieście, na kilkugodzinny rejs pod żaglami gdańskiej jednostki flagowej STS „Generał Zaruski”, jedynego takiego jachtu w Polsce i jednego z nielicznych w Europie.
Będzie to okazja do poznania historii tej unikatowej jednostki, jej patrona oraz idei kształcenia morskiego Polaków, a także dzieła odbudowy tego zasłużonego jachtu przez Miasto Gdańsk.
To także okazja do poznania uroków żeglarstwa i spróbowania swoich sił podczas zajęć pokładowych jak obsługa żagli, odbijaczy, cum. Najbardziej zainteresowani będą mogli przyjrzeć się podstawom nawigacji i stanąć za sterem tej historycznej jednostki.Po ogłoszeniu terminu rejsu i przyjmowania zgłoszeń, prosimy je kierować na adres (z podaniem numeru telefonu kontaktowego do siebie).
W rejsie może wziąć udział 25 osób, a o przyjęciu w poczet załogi, decyduje kolejność zgłoszeń.
Aby jak największa liczba osób mogła skorzystać z naszej oferty obowiązuje zasada, że ta sama osoba może wziąć udział w rejsie promocyjnym tylko raz w sezonie żeglarskim.
Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymacie Państwo zwrotną informację o tym czy zostało ono przyjęte lub czy zabrakło miejsc. W rejsie mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz dzieci w wieku co najmniej 10 lat (zalecane 15 lat), pod opieką rodziców lub opiekunów. Każdy z uczestników jest zobowiązany pobrać dostępny u dołu tej strony formularz ZGŁOSZENIA, a następnie wypełniony i podpisany przekazać załodze wstępując na pokład jednostki. Jest to konieczny warunek uczestnictwa w rejsie (za osoby niepełnoletnie ZGŁOSZENIE wypełniają rodzice lub opiekunowie). Statek wypływa zazwyczaj ok. godz. 09-10 z miejsca swego cumowania na Motławie (dokładne wskazówki są w dalszej części tej strony). Wracamy w to samo miejsce ok. godz. 15-16. W rejs należy ze sobą zabrać własny posiłek, ulubione przekąski oraz napoje, a także odpowiedni strój (coś ciepłego z długim rękawem i nogawkami, czapkę, okulary przeciwsłoneczne oraz kurtkę nieprzemakalną; do tego miękkie obuwie sportowe).
Podczas rejsu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu oraz bycia pod jego wpływem. Dotyczy to także innych środków odurzających.

Miejsce cumowania obrazuje poniższa mapka. Żaglowiec cumuje przez siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na Ołowiancce, a dokładnie przed dziobem legendarnego SS "Sołdek".ZAPRASZAMY!!!

Pobierz dokumenty:

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo