Nadchodzące wydarzenia

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie, które otwiera sezon żeglarski na wodzie.Regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Trójmiasta – w marinach Gdańsk, Sopot oraz Gdynia. Impreza organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i angażuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Gdańska i Sopotu oraz Gdyński Ośrodek Sportu.

Żeglarski Puchar Trójmiasta otrzymał tytuł Turystycznej Imprezy Roku 2013 oraz Pomorskiego Wydarzenia Roku 2014, ponadto trójmiejskie regaty znalazły się w finałowej trójce konkursu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. To inicjatywa, której potencjał tkwi w synergii - połączeniu sił i energii trzech miast – gospodarzy: Gdańska, Sopotu i Gdyni. Regaty realizowane są przy zaangażowaniu ośrodków miejskich, klubów sportowych i żeglarskich oraz władz wojewódzkich.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe święto żeglarstwa, podczas którego zmaganiom na wodzie towarzyszą wyjątkowe atrakcje na lądzie. Zamierzeniem realizatorów jest promocja żeglarstwa i akwenu Zatoki Gdańskiej. Otwierające sezon regaty, są jednocześnie okazją do przybliżenia tej pięknej dyscypliny sportu amatorom oraz przedstawicielom mediów. Żeglarski Puchar Trójmiasta otwiera sezon na wodzie i jest obowiązkowym występem regatowym każdego żeglarza z obszaru Bałtyku Południowego. Do udziału zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Żeglarski Puchar Trójmiasta

Miło nam będzie gościć tym doborowym towarzystwie, jako jacht honorowy, z którego pokładu będzie można obserwować zmagania żeglarzy. Do zobaczenia!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo