Aktualności

Być jak Zaruski...

W piątek w ZKPiG w Kolbudach odbył się finał konkursu "Być jak Mariusz Zaruski", w którym dzieci i młodzież wykazywały się wiedzą na temat patrona szkoły i szeroko rozumianej kultury morskiej.Na początku w części pisemnej uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wypełniali test na temat życiorysu Mariusza Zaruskiego. W części ustnej było losowanie pytań z pojęciami żeglarskimi i historią jachtów Zawisza Czarny i Generał Zaruski. Następnie recytowano sonety Patrona: „Chór marynarzy”, „Żegluga” i „Nokturno”. Ocenie podlegał również śpiew pieśni „Pod żaglami Zawiszy”. Ostatnią konkurencją było wiązanie węzłów na czas, które osobiście oceniał kapitan żaglowca Jerzy Jaszczuk.Wszyscy świetnie się bawili, klasy gorąco dopingowały reprezentantów, a jury miało ręce pełne roboty. Tym bardziej było nam miło włączyć się w te działania, wesprzeć pracę jury, złożonego z ludzi morza, ufundować nagrody.
Współorganizatorami akcji i jednocześnie jurorami, byli: Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni, reprezentowane przez harcmistrza Rafała Klepacza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który reprezentowali kapitan Jerzy Jaszczuk i oficer programowy Piotr Królak, Urząd Gminy Kolbudy w osobach wójta Leszka Grombali i wicewójta Marka Golińskiego, a także Andrzej Klimek właściciel ośrodka narciarskiego w Trzepowie.

Parafrazując słowa wieszcza, serce roście patrząc na takie działania. ZKPiG w Kolbudach po raz kolejny pokazał swoje zainteresowanie morzem. Latem żeglują, zimą się kształcą. To się nazywa edukacja morska! BRAWO!!!

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo