Aktualności

Witaj szkoło! ;):)

Tytuł w nieco przewortny sposób opowiada o wczorajszym spotkaniu z dyrektorami gdańskich szkół i placówek oświatowych.Na zaproszenie Wydziału Rozwoju Społecznego, mieliśmy możliwość zaprezentować zdefiniowaną od podstaw ofertę Zaruskiego, skierowaną do szkół i ich uczniów. Był to też pierwszy zwiastun kolejnej edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami".
Załogę STS "Generał Zaruski" reprezentował kpt. Jerzy Jaszczuk, a Biuro Armatorskie MOSiR jego kierownik Krzysztof Dębski. Kapitan opowiedział o idei szkolenia morskiego, jego zaletach i efektach oraz o ratowaniu zasłużonego polskiego żaglowca. Krzysztof Dębski przedstawił plon korzyści płynących dla młodzieży z ostatnich trzech żeglarskich sezonów, oraz ofertę aktywizacji żeglarskiej dla szkół różnego szczebla edukacji, w oparciu o potencjał gdańskiego jachtu.
Goście mieli okazję dowiedzieć się też, iż wraz z pierwszym dniem wiosny rusza proces rekrutacji do kolejnej edycji naszego flagowego żeglarskiego projektu dla młodzieży - "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami".

Kierownictwu WRS w osobie dyr. Grzegorza Szczuki dziękujemy za zaproszenie wierząc, że wśród propozycji jakie przygotowaliśmy, szkoły znajdą coś dla siebie, a edukacja żeglarska w Gdańsku nabierze jeszcze większego rozpędu. Gdański żaglowiec to z jednej strony niepowtarzalna możliwość, a z drugiej - zobowiązanie, by idea gen. Mariusza Zaruskiego miała swoich kontynuatorów :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo