Aktualności

Olimpiada żeglarska u Zaruskiego

Wczoraj mieliśmy okazję spotkać się z uczniami klas V-tych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariusza Zaruskiego na Gdańskiej Morenie.


Z okazji zbliżającego się jubileuszu pioniera polskiego jachtingu, szkoła przygotowała całoroczny konkurs poświęcony swojemu patronowi, w którym znaczącym elementem jest gdański żaglowiec.
W konkursie uczniowie muszą się wykazać wszechstronną wiedzą o gen. Mariuszu Zaruskim, umiejętnościami czerpania z jego bogatego dorobku artystycznego, a także przygotowaniem żeglarskim. Konkurs jest wieloetapowy, wymaga dużego zacięcia i determinacji od uczestników.
Dlatego nasze wczorajsze spotkanie było tak owocne. Młodzież w skupieniu wysłuchała opowieści o historii żaglowca, dziele jego odbudowy i trzech sezonach eksploatacji, które są za nami. Z zainteresowanie i aplauzem przyjęto filmy: z pierwszego po odbudowie rejsu do Ekenas oraz tegorocznego udziału w regatach The Baltic Tall Ships Regatta.Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i wszystkim życzymy najlepszych wyników. Pamiętajcie że w tej rywalizacji każdy jest zwycięzcą, bo już sam udział ubogaci Was i przygotuje na żeglarską przygodę, którą - mam nadzieję - przeżyjecie pod żaglami "Generała Zaruskiego".

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo