Aktualności

Morskie Impresje na fali!

Wczoraj odbył się finał X jubileuszowego konkursu fotograficznego "Morskie Impresje". Ta inicjatywa pokazuje ile można osiągnąć, realizując swoje pasje i działając z właściwą determinacją.

fot. Patryk Ożóg, I miejsce w kategorii gimnazjalistów

fot. Patryk Ożóg, I miejsce w kategorii gimnazjalistówNaprawdę z dużą przyjemnością oglądaliśmy marynistyczne zdjęcia uczniów gdańskich szkół, a nagroda w postaci rejsu na Zaruskim, jest w pełni zasłużona.
Do X jubileuszowego konkursu, organizowanego przez Gimnazjum nr 19, Urząd Miejski w Gdańsku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku i Jacht Klub Marynarki Wojennej "Kotwica", zgłoszono niemal 100 prac. Dosłownie "niemal", bo 99 :).
I uwierzcie, iż poziom artystyczny i techniczny bardzo wielu z nich, był wysoki, a oglądanie galerii było dużą przyjemnością. Jak powiedział na wstępie przewodniczący jury Andrzej Radomski z Biura Prezydenta ds. Sportu, wybór był naprawdę trudny, a fakt że jakieś zdjęcie jest na określonym miejscu podium nie oznacza, że inne nie mogłoby się tam znaleźć. Wśród ścisłej czołówki, wybór laureatów był naprawdę trudny i dyskusyjny, a nade wszystko decydowały tu też estetyczne preferencje oceniających. Ale, jak każda sztuka, fotografia podlega właśnie takim ocenom.
Tak więc młodzież zaprezentowała swoją wrażliwość artystyczną, zapał i determinację, a nade wszystko zainteresowanie morzem i wynikającymi z tego urokami Gdańska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, laureatom winszujemy dubeltowo i zapraszamy na pokład Zaruskiego, wierząc iż znajdą w czasie żeglugi wiele wdzięcznych widoków, które warto będzie uwiecznić na fotografii.

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo