Aktualności

Zasłużony odpoczynek i konserwacja

Wczoraj miała miejsce operacja wyciągnięcia masztów. Z pomocą przyszła nam nieoceniona Gdańska Stocznia "REMONTOWA" SA.Zarówno maszty jak i pozostałe drzewca poddane zostaną troskliwej konserwacji, przeglądowi i koniecznym naprawom. Po trzech sezonach wytężonej morskiej służby, Zaruskiemu się to należy.
Zależy nam także, by sumiennie i systematycznie wykonywać wszelkie prace konserwacyjne, by jednostka zawsze była w jak najlepszej kondycji i mogła bezpiecznie służyć zadaniom szkoleniowym. To drewniany tradycyjny żaglowiec. W tym jego uroda. Ale o drewno trzeba dbać szczególnie. To nasz obowiązek, ale także część pracy szkoleniowej.
Dzięki temu mamy okazję pokazać młodym ludziom cenne umiejętności, wykorzystywane w pracach bosmańskich, a także przybliżyć im podstawy szkutniczego rzemiosła. Kto wie co z tego wyrośnie... :).

Zachęcam Was do obejrzenia kilku zdjęć, autorstwa Michała Olszewskiego, bardzo aktywnego ostatnio w roli reportera, który dba o to, byśmy na bieżąco mogli śledzić działania na jednostce nie tylko podczas rejsów, ale także prac technicznych. Dzięki Michale! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo