Aktualności

Operacja "Żagiel" ;):)

Na Zaruskim rozpoczęły się prace konserwacyjne po sezonie 2015, oraz przygotowania do zimowania.Co lepszego można zrobić dla jednostki, która przez cały sezon pełniła wytężoną morską służbę, dbając o nasze bezpieczeństwo, a dodatkowo zapewniając wiele niezapomnianych żeglarskich przygód? Można (i należy) o nią po sezonie troskliwie zadbać. I właśnie takie prace rozpoczęły się na Zaruskim. Był tam także nasz niezawodny Michał Olszewski z aparatem :).
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, najpierw, na ile to było możliwe, starano się wysuszyć żagle (co stworzyło dość osobliwy widok w centrum Starówki na Motławie :)). Potem zostały one poskładane i wywiezione do zasadniczego suszenia i magazynowania. Demontowano także takielunek i przygotowywano się do wyjęcia masztów, celem ich konserwacji i przeglądu. Ta operacja rozpocznie się wraz z początkiem tygodnia na terenie Gdańskiej Stoczni "REMONTOWA" SA, naszego niezawodnego partnera odbudowy gdańskiego żaglowca.

Podczas wczorajszych prac pomagali nam wolontariusze, w tym uczestnik rejsu "Tylko dla Orłów" Przemek Grybko. Serdecznie dziękujemy za pomoc! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo