Aktualności

Gimnazjum nr 8 - więcej znaczy lepiej :)

Za nami dwudniowe żeglowanie z gimnazjalistami z gdańskiej "ósemki".Jednak zamiast jednego 2-dniowego rejsu z jedną załogą, szkoła ostatecznie zdecydowała się na dwa pojedyncze rejsy, z których skorzystała większa ilość uczniów. O ile dłuższy rejs jest lepszy od krótszego ze względów edukacyjnych, o tyle tu nie miało to tak dużego znaczenia, a swoją pierwszą żeglarską przygodę zaliczyło więcej młodych ludzi.
Oczywistym jest że w rejsie 7-10 dniowym, młodzież w znacznie większym stopniu pozna statek, jego życie, zwyczaje i całkiem sporo podstaw żeglarskiego rzemiosła. Ale rejs 2-dniowy nie różni się znacznie pod tym względem od rejsu jednodniowego. Gdy więc szkoła stanęła przed zainteresowaniem ze strony uczniów większym niż na jedną załogę, łatwo było podjąć decyzję.
Tak więc przy dobrej (słońce, ciepło) pogodzie odbyły się dwa rejsy zatokowe, a gimnazjalna młodzież miała okazję posmakować żeglarskiej przygody (oraz pysznej żeglarskiej zupy :)).

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wierzymy, że udało nam się zachęcić Was do żeglarstwa i choć z niektórymi spotkamy się ponownie :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo