Aktualności

Jacht płk. Kuklińskiego w Gdańsku

"SY Strażnik Poranka", słynny jacht płk. Ryszarda Kuklińskiego, przypłynie do Gdańska w najbliższą niedzielę 27.09. i będzie dostępny do zwiedzania.

Po trzech miesiącach żeglugi i przebyciu 4.400 Mm w drodze z Adriatyku, gdzie służył polskiej i polonijnej młodzieży w doskonaleniu rzemiosła żeglarskiego, jacht płk. Ryszarda Kuklińskiego dotarł do Świnoujścia. W poniedziałek, 21 września wyruszył w kierunku Zatoki Gdańskiej, do portu macierzystego jednostki, czyli Gdańska.
„Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami”, której płk Kukliński przekazał jacht, zaprasza wszystkich, dla których ważna jest idea wychowania morskiego młodzieży i bliska postać bohaterskiego Polaka, do odwiedzenia jednostki.

Plan odwiedzin s/y „Strażnik Poranka”:

» środa, 23 września | Łeba: przybycie ok. 12.00, postój do czwartku
» piątek, 25 września | Gdynia, basen jachtowy: przybycie ok. 15.00, postój do soboty
» sobota, 26 września | Sopot, marina przy Molo: przybycie ok. 10.00, uroczysta msza św. na zakończenie rejsu w kościele garnizonowym pw. Św. Jerzego o godz. 16.30 postój do niedzieli
» niedziela, 27 września | Gdańsk, przy Żurawiu; przybycie ok. 9.00, postój do 13.00; pobyt w NCŻ w Górkach Zachodnich od godz. 14.00.

Zapraszamy

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo