Aktualności

Słońce świeci - jadą dzieci...

Popularność Zaruskiego rośnie. Właśnie wznowiliśmy sezon szkolnych odwiedzin.Choć pewnie gimnazjaliści z Kolbud na określenie "dzieci" przystaliby niechętnie, faktem jest że wraz z powrotem Zaruskiego z długiego rejsu oraz początkiem roku szkolnego, młodzież szkolna zatęskniła za odwiedzinami na żaglowcu :). W tym tygodniu odwiedziły nas dwie grupy uczniów z gimnazjum im. Mariusza Zaruskiego w Kolbudach. W kolejnym czekamy na następne :).
Za dwa lata przypada 150 rocznica urodzin wielkiego Polaka, który jest patronem zarówno gimnazjum w Kolbudach, jak i naszego statku. Szkolna młodzież oraz oddani sprawie kształcenia żeglarskiego nauczyciele, przygotowują huczne obchody, z konkursami, odwiedzinami, rejsami, a wstępem do tego są takie spotkania jak wczorajsze. Cieszy nas to, a zajęcia z młodzieżą, które miałem przyjemność prowadzić osobiście, były cennym i budującym doświadczeniem.
Zapowiedziały się też inne szkoły, a odwiedzin starczy aż do kolejnego żeglarskiego sezonu. I tek trzymać! Wszystko idzie w taką stronę, jakiej gen. Mariusz Zaruski życzyłby sobie najbardziej.

Pozdrawiam i do następnego razu!
Krzysztof Dębski, kier. Biura Armatorskiego MOSiR


» Szukaj

» Pogoda

» Wideo