Aktualności

Baltic Sail - słońce, żagle i dobra zabawa :)

W letniej i pogodnej atmosferze odbył się w Gdańsku zlot Baltic Sail. Kolejny raz mieliśmy przyjemność brać w nim udział, jako flagowa jednostka Miasta Gdańska.Nowością tego roku były ogólnodostępne rejsy na Zaruskim, a zbiórka publiczna zyskała nowych darczyńców. Z gośćmi "Baltic Sail" i turystami, wypływaliśmy dwukrotnie (w piątek i sobotę), a dzieło zwieńczyła parada jednostek na Motławie w niedzielne południe.
Lepszej pogody na tego typu imprezę, nie można było sobie wymarzyć. Chwilami było nawet zbyt upalnie, ale za to morska bryza podczas turystycznych rejsów, była miłą ochłodą :).
Przy tej okazji pragniemy gorąco podziękować naszym pomocnym wolontariuszom, absolwentom Gimnazjum im. Mariusza Zaruskiego (i nie tylko), którzy wspierają nas od lat podczas tego typu wydarzeń.

Baltic Sail to impreza z tradycjami, a przy tak dobrej pogodzie jak w miniony weekend, było to najważniejsze wydarzenie w Gdańsku, Trójmieście i tej części Polski. Przez cztery dni nad Motławą działo się wiele dobrego. Oprócz samego zlotu żaglowców, regat Nord Cup, odbył się jak co roku festiwal "Szanty pod Żurawiem", a na Targu Rybnym moc atrakcji oferowało żeglarskie miasteczko.
Ci co byli, widzieli i skorzystali, pewnie się ze mną zgodzą. Tych co nie byli chcemy tą drogą zachęcić - do zobaczenia następnym razem! :)

Pozdrawiamy, dziękujemy i życzymy wspaniałych wakacji! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo