Aktualności

Zaruski na falochronie i kąpieliskach

Falochron Zachodni w Nowym Porcie został udostępniony zwiedzającym! I to w dniu rozpoczynającego się w Gdańsku sezonu turystycznego.

fot. Grzegorz Mehring

fot. Grzegorz MehringOtwarcie terenu dla zwiedzających stało się możliwe dzięki staraniom, jakie podjęły Miasto Gdańsk i Zarząd Portu Morskiego w Gdańsku. Odbudowany w 2008 roku falochron był bowiem do tej pory częścią zamkniętego Wolnego Obszaru Celnego.

Falochron Zachodni to długa na 80 metrów promenada, na której końcu znajduje się latarnia morska. Wzdłuż falochronu ustawiono ławki, tak by można przysiąść i delektować się widokami. Operatorem terenu jest teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

fot. Grzegorz Mehring

fot. Grzegorz MehringW sobotę odbyła się również inauguracja sezonu turystycznego. Ratownicy zabezpieczają kolejny sezon letni na gdańskich kąpieliskach morskich. Każdego dnia nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie 70 ratowników wodnych oraz medycznych. Miasto Gdańsk przygotowało siedem kąpielisk strzeżonych, czynnych każdego dnia w godzinach 9.30 – 17.30. Sezon kąpieliskowy na gdańskich plażach potrwa do 31 sierpnia.

Aż sześć kąpielisk: Jelitkowo, Molo Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo oraz Orle mogą pochwalić się międzynarodowym certyfikatem Błękitnej Flagi, potwierdzającym najwyższą jakość, czystość i bezpieczeństwo. Łącznie z kąpieliskiem Jelitkowo Klipper, ratownicy strzegą 1500 mb linii brzegowej.

Życzymy wspaniałychi bezpiecznych wakacji w Gdańsku! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo