Aktualności

ZWYCIĘSTWO!!! JUPIII!!! :):):)

Z największą radością informujemy, iż wczoraj o godz. 22:00 Zaruski jako pierwszy w swej klasie przekroczył linię mety regat "Baltic Tall Ships Regatta 2015" :).To dla nas wielka satysfakcja i można powiedzieć, że spełniły się proroctwa na temat wyniku regat, po zdobyciu tytułu najlepszej załogi na paradzie w Kłajpedzie :). To pierwszy tego kalibru sukces żeglarski Zaruskiego pod gdańską banderą.
Jako drugi przez znaczną część trasy regat gonił Zaruskiego nasz dobry znajomy, litewski "Brabander". Jednak przewaga naszej jednostki rosła z godziny na godzinę - wczoraj w połowie dnia było to 20 nm, by wieczorem osiągnąć już 32 nm. Wówczas "Brabanderowi" brakowało do mety dokładnie dwa razy tyle ile Zaruskiemu. Ostatecznie litewski jacht uplasował się na trzeciej pozycji, a drugie miejsce zajął holenderski szkuner gaflowy "Eldorado".

Teraz załogę Zaruskiego czeka fiesta w Szczecinie, a potem powrotny rejs do Gdańska, również o charakterze szkoleniowo-turystycznym. Popłyną przez Szwecję i Danię z kadrą naukową i studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna, oraz załogantami z Gdańska, zamustrowanymi w ramach wolnego naboru.

Załodze składamy gorące podziękowania i gratulacje z powodu zwycięstwa w regatach! Chwała Wam!!! :)

» Szukaj

» Pogoda

» Wideo